Kam na Seychelách?

Seychelské ostrovy jsou pro většinu turistů symbolem dokonalého ráje a bezchybné dovolené. Ale pozor, tyto ostrovy nejsou jen o koupání na pohádkových plážích si bílým pískem.

anse-lazio

Hlavní ostrovy Mahe, Praslin, Silhouette a částečně La Digue jsou ve vnitrozemí hornaté a porostlé bujnou tropickou vegetací. Koho omrzí moře, může se vydat například na výlet do údolí Valée de Mai. Jde o jediné místo na světě, kde divoce rostou obří plody Coco de mer.

Seychelské ostrovy zabírají oblast skoro půl milionu čtverečních kilometrů, ale nad hladinou se nachází pouhých 450 km2. Od hlavní skupiny ostrovů, ke které patří i Mahé (zde se nachází hlavní město Victoria s mezinárodním letištěm) se na východ směrem k africkému pobřeží a Madagaskaru táhne řetěz malých korálových ostrůvků či seskupení několika z nich.

Zatímco malé ostrůvky, jako jsou Denis či Desroches, se podobají Maledivám, hlavní ostrov Mahé je vlastně moderním městem se vším, co k němu patří.

la-digue

Druhý největší ostrov Praslin je něco mezi malým tichým ostrůvkem a pulzujícím Mahé. Z hlavního ostrova se na něj dá trajektem dostat za necelou hodinu. A pro ty, kteří touží po větším soukromí, je v okolí spousta dalších dalších ostrůvků s La Digue v čele.

Podél většiny seychelských pláží již stihly vyrůst nejrůznější hotely a další další ubytovací kapacity a pláže tak přirozeně patří do jejich areálů. Výjimku tvoří pláž na Anse Lazio. Kdokoliv si na zdejší pláž může zajet na kole nebo taxíkem a strávit zde příjemný čas relaxace. Místo slunečníků je zde dostatek vegetace poskytující chladivý stín a ti, kdo hledají soukromí, si své místečko mohou najít mezi skalisky a balvany.

Reklamy

Napsat komentář

Filed under Seychely

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s